Colectarea deşeurilor reziduale în
Onești, de la platformele de colectare dotate cu recipiente, se va face zilnic,
de luni până sâmbătă, iar de la populaţia din zona caselor săptămânal, în ziua
de luni - au anunțat, împreună, Primăria municipiului și compania prestatoare
de astfel de servicii, Romprest. Preluarea
deșeurilor reziduale din Onești a început din 11 ianuarie, conform Contractului
de concesionare pentru delegarea gestiunii serviciilor de colectare şi
transport al deşeurilor municipale în judeţul Bacău.
Citește mai multe în secțiunea SERVICII

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu