Comisarii
Gărzii Forestiere Județene (GFJ) și voluntari de la Agenția pentru Protecția
Mediului Bacău au marcat Ziua Pământului, celebrată în fiecare an pe 22
aprilie, și Centenarul Marii Uniri din 1918 printr-o acțiune de plantare de
arbori în Parcul Gherăiești. Materialul săditor a fost asigurat de Direcția
Silvică Bacău.
Petru DONE, jurnalist, membru al Uniunii Ziariștilor Profesioniști din România - petrudone@yahoo.fr
Se afișează postările cu eticheta Padurea Centenar. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Padurea Centenar. Afișați toate postările
duminică, 22 aprilie 2018
Puieți de gorun plantați în Parcul Gherăiești
Abonați-vă la:
Postări (Atom)
