Petru DONE, jurnalist, membru al Uniunii Ziariștilor Profesioniști din România - petrudone@yahoo.fr
Pagini
▼
sâmbătă, 11 martie 2017
Un băcăuan la cârma Agenției Naționale pentru Protecția Mediului
Băcăuanul
Viorel Toma, consilier județean pe listele ALDE (Alianța Liberalilor și
Democraților), a fost numit prin decizie a premierului Sorin Grindeanu
președinte cu rang de secretar de stat al Agenției Națioale pentru Protecția
Mediului. Numirea – se arată în Decizia semnată de primul-ministru – a fost
făcută având în vedere propunerea formulată de viceprim-ministrul Daniel
Constantin, ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor. (Foto: Facebook Viorel Toma)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu