ANAF va înfiinţa, până la finele anului, o structură specializată pentru impozitarea persoanelor fizice cu venituri foarte mari, încercând să evite riscurile de neconformare, în condiţiile în care cei mai bogaţi români datorează o cincime din impozitul pe venit la nivel naţional stabilit anual -se arată în raportul semestrial al ANAF, la capitolul "Angajamente pentru semestrul doi 2010", citat de Mediafax.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu